Польський Ліс – це заповідне урочище, що знаходиться під охороною Природно-заповідного фонду України. Розташоване воно біля села Овсяниківка у Кропивницькому районі Кіровоградської області. Це унікальна пам’ятка природи, на якій збереглися рідкісні рослини, занесені до Червоної Книги.
Особливості веломаршруту
- Відстань: 35 км
- Дорожне покриття: асфальт 75%, грунт 25%
- Висоти: ↑ 260, ↓ 170
- Координати: 48.567411, 31.940522
- Складність: низька
- Маршрут: GPX
Польський ліс має статус заповідного урочища місцевого значення. Він розташований неподалік села Овсяниківка та двох річок: Грузської та Інгул. Щороку на день села, 24 серпня, мешканці організовують етнофолькфестиваль «Дика груша». Учасники фестивалю зможуть скуштувати страви української польової кухні й навчитися готувати м’ясо та рибу за стародавніми рецептами чумаків і козаків. Організатори запрошують відвідувачів стати учасником трудового туризму й створити комфортні умови для відпочинку на природі.
Велосипедний маршрут до урочища Польський ліс розпочинається на Козачому острові та йде частиною тропи здоров’я вздовж берегу річки Інгул, минає сосновий ліс та виходить до селища Нове, далі до Грузького та Овсяниківки.
Загальна площа урочища сягає 83,3 га. Це місце призначено для збереження унікальних рослин. У лісі переважають ясенево-грабові та ясенево-кленові насадження. Тут можна побачити рідкісні види рослин: шоломницю високу та лілію лісову, багаторічну трав’яну рослину й єдиний вид дикорослих лілій в Україні. Вона виростає до 1,5 м заввишки. Це рідкісний представник лісової флори, яка поширена в Європі та Центральній Азії. Побачити її в лісах України – справжнє диво! Шоломницю високу використовують в народній медицині: з неї готують відвари та використовують як заспокійливий засіб. Окрім України, такі рослини можна зустріти в Італії, Малій Азії та на Кавказі.
Польський ліс – це унікальне місце, яке зберігає світ первозданної природи! На його території розташовані маленькі джерельця, що утворюють мальовниче лісове озеро. З нього й починають свій рух Грузька та Інгул. Чисте, цілюще повітря, велич реліктових дерев розслабляють й дають змогу відпочити від міської метушні!