Друзі! Хочемо познайомити вас з одним дуже цікавим форматом велопокотеньок – багатоденною подорожжю з мінімумом речей, але не бреветом. Не на виснагу, а на задоволення. Це велопохід з гамаком «Колиска».
Хтось, може, вже знайомий з цим, хтось тільки прицінюється, а для когось це стане справжнім відкриттям, яким воно стало для нас – це неймовірно цікавий винахід, що розширює межі велопокотеньок!
Ті, хто не має наметів, катають тільки по місту. Вірніше так, щоб до вечора можна було повернутися додому. Ну а ті, в кого намет все ж є, беруть його з собою вкрай рідко, й зазвичай велопокотеньки з ночівлею трапляються лише кілька разів на сезон. З однієї простої причини – це не так вже й легко. Зайві кілограми в поході – це неприємно. На легкому ровері катати набагато зручніше, і це факт. Тут і з’являється наш гамак.
Це відмінне рішення під формат багатоденних велопокотеньок. Так, щоб не доводилося після цього відновлюватися цілий тиждень. Правильний велопохід – це коли все в задоволення, і ти не їдеш з язиком за спиною, ледве крутячи педалі від втоми.
Придумали такі гамаки вже досить давно. Маємо на увазі саме в такому вигляді – компактні й легкі, із сучасних тканин, які можна помістити в підрамну або підсідельну сумку. У парі з таким же компактним і легким пуховим спальником вони стають ідеальним рішенням для веломандрів!
Спробуймо підрахувати: візьмемо звичайний намет. Не ультралегкий, адже він коштує в два-три рази дорожче за звичайний і дозволити його собі може не кожен, але й не брезентовий – його можна перевозити хіба що у багажнику автівки. Ну або позичити якійсь нехорошій людині – хай мучиться.
Загалом, це десь 2,5 кілограми. Плюс спальник десь грам 800. Разом вже виходить 3,300. Далі. Спати на твердій землі, нехай і в наметі, не дуже комфортно, а тому треба брати з собою каремат – або звичайну пінку, або компактний надувний туристичний килимок. Це ще десь грам 600. Ну а хтось бере з собою і пінку, і надувний каремат. Загалом мудре рішення, і в результаті плюс кіло двісті. Разом виходить вже 4,5 кг. А тепер порівняємо з гамаком – в даному випадку від виробника «Колиска». 4,5 кілограми проти 330 грам… Математика безжальна!
Те ж саме, до речі, і про ціну. Гамак обійдеться мінімум раз в 10 дешевше, ніж повний комплект туриста. Тобто гамак дає можливість вирушати на багатоденні велопокотеньки та ходити в походи майже без речей – намет брати не потрібно, каремати теж. Звісно, від комарів і дощу гамак не врятує, але й тут є дещо цікаве: якщо вас несподівано застала негода, його можна розтягнути як тент. Нехай і невеликий, але захист все ж буде.
І все одно дивно, що з гамаком мало хто подорожує. Вивчаючи це питання, ми наштовхнулися на думку, що спати в ньому не зручно і що буде холодно в спину. З першим ще можна якось погодитися, а ось з другим точно ні. Хіба що якщо взагалі не брати з собою спальник і спати просто в одязі. Але ні, йдеться саме про випадок із спальником. Ми провели невелике розслідування і з’ясували, що ті, хто позамерзав вночі, неправильно вкривалися. Ось серйозно, як можна неправильно вкриватися? Виявляється можна. Але про це трохи пізніше.
Отже, невеличкий гамак «Колиска» здатен статі вірним товаришем і розширити можливості для велопокотеньок! Тут десь 17 на 10 сантиметрів. Можна навіть не порівнювати зі старими моделями – мега компактно й набагато легше! Зроблений він з ультралегкої тонкої парашутної тканини NYLON 210T, а замість мотузок має стропи. Користуватися ними так само зручно, але плюс до всього вони не ушкоджують кору дерев. Прошито все такими ж міцними нитками. Розмір в розкладеному виді – 270 на 140 см. До речі щодо тканини: вона добре пропускає повітря, а тому можна не переживати, що буде якось некомфортно в спекотний час.
По навантаженням. За запевненням виробника, такий гамак здатний витримати 150 кг. Він не вузенький, і людина середньої комплекції, лежачи в гамаку, може навіть завернутися бортами. Тобто людині в тілі тут теж буде зручно. Не випаде.
По комплектації. Сам гамак з пришитою кишенею, чохол і стропи пристойної довжини. Додатково більше нічого шукати не потрібно, жодних дерев’яних перекладин! До кишені можна покласти усілякий дріб’язок – наприклад, телефон або пляшку води, щоб не вставати зайвий раз.
Як вішати гамак
Спершу знайдемо два дерева. Вони мають бути на відстані один від одного приблизно 5-6 метрів. Довгі стропи дозволяють і більше. Бажано, щоб стовбур дерева не був ідеально рівним, щоб петля несподівано не просіла.
Кріпити треба на висоті не менше півтора метри, бажано на рівні голови. Якщо це будуть дві горизонтально зростаючі гілки, ще краще – так буде набагато простіше.
Фіксуємо стропу з одного боку, потім з іншого. Але тут є два дуже важливих моменти: сила натягнення і сам вузол. Гамак не повинен бовтатися над самою землею, оскільки під вагою тіла стропи трохи розтягнуться, і він опуститься ще нижче. Але й сильно натягувати теж не потрібно, інакше буде проблематично в нього залізати. А по-друге, буде некомфортно для голови – знадобиться подушка.
Тепер про вузли. Можна, звичайно, в’язати як завгодно, і як ви вмієте, але краще робити все правильно і не в’язати по 50 вузлів, коли можна обійтися лише одним. Як це зробити, можна дізнатися, подивившись відео.
Ну що, тепер можна і полежати?
Наостанок
Зроблений гамак «Колиска» із нейлонового волокна. В цьому відношенні виробники великі молодці. Це особливий синтетичний полімер, який за деякими властивостями перевершує метали, але при цьому має й властивості шовку. А найголовніше – він недорогий.
Нейлонова тканина легка, приємна на дотик і не шарудить, як багато інших. Лежати в такому гамаку досить комфортно. Основними властивостями такого матеріалу є міцність. Незважаючи на невелику товщину й майже прозорість нейлон витримує досить великі навантаження і не рветься.
При знаходженні в гамаку нитки трохи пружинять, розтягуються, але після зняття навантаження повертаються в початковий стан. Тобто через рік використання не буде так, що тканина витягнеться й зіпсує зовнішній вигляд гамака. Навіть після тривалої експлуатації гамак з нейлону не втратить своїх властивостей. Це не хб, і тут можна лежати цілими днями, не турбуючись, що десь щось протреться. Ще один плюс – гладкість. Так-так, в даному випадку ця теж перевага, адже це значно спрощує догляд за гамаком. Бруд не проникає між ниток, і прати можна навіть в холодній воді.
Ну а тепер найголовніше, про велопокотеньки. Впродовж року в нашому велоклубі практикуються лише три формати подорожей: вечірня, до 30 км; покотенька вихідного дня – з ранку і до вечора, а також дуже рідкісний звір – виїзна покотенька з ночівлями. Рідкісний – тому що не в усіх є намети, і зібрати навіть невелику групу буває не вже й просто.
З наступного велосезону ми хочемо впровадити четвертий вид велопоходів – з гамаками. Ультралегкий варіант. Псевдобревет. Принаймні, дехто з нас так точно кататиме, адже це дуже зручно й дає можливість майже без речей долати великі відстані. І гарним прикладом такого гамака може стати «Колиска»! Це український виробник, в асортименті якого найрізноманітніші кольори! Детальніше про гамаки цього виробника можна дізнатися тут:
- сайт https://kolyska.pp.ua/,
- фб https://www.facebook.com/kolyska.ua,
- інстаграм https://www.instagram.com/kolyska.ua/.
До речі, адекватну назва такому велоформату ми ще не придумали, тому пропонуємо підключитися до обговорення і пропонувати свої варіанти. Ну і, ясна річ, катати з велоклубом Там-Де-Ми!