Велосипед – це кращий друг мандрівника, який здатен подарувати мобільність і незалежність. Але незалежно від того, чи збираєтеся ви на покатеньки околицями міста або вирішили прокатитися до сусідньої області, кожному мандрівникові потрібні речі для комфорту.
То що ж знадобиться, щоб веломандрівка була дійсно приємною?
Одяг
Найголовніше правило – одягатися потрібно так, щоб було зручно. Вам не потрібно купувати спеціалізований велосипедний одяг: достатньо знайти такий. Щоб крутити педалі в ньому було комфортно, та одягтися відповідно погодних умов.
Термобілизна – це, звісно, добре, але можна й без неї. Просто одягтися так, щоб було декілька шарів – це допоможе не переохолоджуватися в прохолодну погоду. Влітку ж взагалі можна не перейматися велоодягом. Лише треба передбачити, що якщо на дворі спека, краще в цей час їздити з довгими рукавами, щоб не отримати опіки.
Якщо прогнозується дощ (перевірте перед днем від’їзду), візьміть з собою синтетичну водонепроникну куртку, що закриває стегна, або придбайте дощовик.
Взуття
Вигляд взуття менш важливо, ніж міцність підошви. Надягніть взуття, що забезпечує упевнені рухи, але щоб воно було трохи твердим – ви відчуєте таку ж твердість на своєму велосипеді. З м’якою підошвою ви навряд чи далеко уїдете: просто буде незручно.
Додатково взуття повинно бути оброблене вологовідштовхувальним засобом – особливо якщо ви збираєтеся у багатоденну велоподорож.
Окуляри
Не треба терпіти сонце – використовуйте сонцезахисні окуляри! Але це не повинно бути скло. Лінзи мають бути удароміцними із захистом від ультрафіолету – тут гарно підходить полікарбонат.
Колір лінз може бути різним – від прозорого, жовтого і рожевого до синього, чорного та хамалеону.
Світло
Це беззаперечне правило: в темний час ви маєте їздити з увімкненими передніми і задніми фарами, щоб водії бачили вас, і подорож була безпечною.
Існує два варіанта ліхтарів – на батарейках та з акумулятором, який заряджається через USB. Перший тип зручний тим, що раптом сівшу батарейку можна легко замінити запасною (якщо взяти її з собою, звісно), а другий – тим, що акумулятор можна підзаряджати, якщо є така нагода, і не витрачати зайві кошти на батарейки.
Байкпакінг
Велорюкзак – навіть сучасної моделі із сітчатою підкладкою – багато в чому програє байкпакінгу із використанням декількох невеличких велосумок. З ним просто не зручно, адже він сковує рухи, а в спекотний день з ним дуже пітніє спина.
Використання нарульної, внутрішньорамнщї та підсидільної сумки дозволяє рівномірно розподілити вагу по велосипеду і подорожувати з більшим комфортом.