Витоки річки Інгулець

ingulecПодорож до витоків Інгульця – це подоланя бродів, пересування об’їзними та обхідними шляхами, справжня пригода та випробування! Красиві краєвиди, чисте повітря та нові досягнення залишать від велоподорожі найгарніші враження! Маршрут може пролягати як через Високі Байраки, Трепівку і Топило, так і через Велику Северинку, Лозуватку, Оситняжку і Підлісне, вздовж урочища Плоске.

Особливості веломаршруту

  • Відстань: 39 км
  • Дорожне покриття: асфальт 75%, грунт 25%
  • Висоти: ↑ 315, ↓ 224
  • Координати: 48.748764, 32.368060
  • Складність: середня
  • Маршрут: GPX

Свій початок Інгулець бере з заболочених місць, розташованих біля села Топило. Це комплексна пам’ятка природи загальнодержавного значення, що знаходиться на території Богданівського лісництва й займає площу 7,1 га. Фактично це балкова система з чисельними джерелами, що дають початок річці Інгулець. Велоподорож сюди виявиться надзвичайно цікавою!

Виток річки Інгулець має природоохоронний статус, який надано з метою збереження природного комплексу балкової мережі, де зростають рідкісні та реліктові види рослин. Серед них – червоноплода кульбаба, тонконіг лучний, гострокільник волосистий, а також шерстистоквітковий астрагал і хвощ великий, занесені до Червоної книги України. Подекуди зустрічаються ценози осоки колхідської.

Витоки річки Інгулець мають перезволожені верхів’я балок, на днищах яких можна зустріти ділянки евтрофних боліт з характерним переважанням угруповань рогозу широколистого. На схилах трапляються болотисті й остепнені луки, подекуди – ділянки різнотравно-типчаково-ковилових степів. Річка Інгулець є останньою великою притокою Дніпра, загальна її довжина складає 549 км. Між тим сучасний екологічний стан її просто жахливий. Інтенсивне землеробство, в тому числі зрошуване, гірничорудна промисловість, швидке зростання металургійної та хімічної галузі в її басейні призвело до поступового занепаду річки. Історія природокористування в басейні річки Інгулець це здебільшого історія її поступового знищення.

Через безперервні скиди в річку мінералізованих вод з гірничорудних виробництв та інтенсивне замулення річища Інгулець практично повністю втратив здатність до самоочищення. Сьогоднішні спостереження за якістю води річки Інгулець показують, що практично за всіма показниками, гранично допустимі концентрації забрудників перевищені.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *