Велотуризм як він є

Велотуризм – не просто концепція. Це – стиль життя. Він може бути різним, проте простіше за все його можна визначити як будь-яку діяльність, пов’язану з подорожами на велосипеді з метою отримання задоволення.

велотуризмВидів велосипедного туризму багато, як і самих велосипедів, на яких можна подорожувати – турінги, гравійні, шосейні, МТБ… А самі подорожі можуть бути самостійними та груповими, одно- та багатоденними, з короткими да довгими маршрутами, з ночівлею та без. Це можуть бути тури та перегони, подорожі до певного пункту призначення або поїздки, зосереджені навколо нього. Але навіть одноденні велопоїздки за межі міста – це надзвичайно цікаво та захоплююче й дає можливість відпочити від буднів.

Що дає велосипедний туризм

Велоподорожі – це один з найшвидкорослих видів відпочинку і туризму на природі. З кожним роком у вело тури Україною відправляється все більше й більше людей, адже це дійсно чудовий спосіб відпочинку, а найголовніше – майже безкоштовний.

Подорож на велосипеді особливо корисна для тих, хто веде малорухомий спосіб життя й має сидячу роботу. Їзда на велосипеді сприяє поліпшенню здоров’я, зменшенню заторів і викидів в атмосферу і як наслідок – поліпшує стан довкілля й робить людей щасливішими. Велотуристи, як правило, шукають мальовничі сільські дороги з низьким трафіком, які знаходяться в стороні від шосе, й подорожуючи, дихають свіжим повітрям.

Мандрівки велосипедом безмежні, враховуючи безліч доріг та їх напрямків. Звісно, краще за все подорожувати вже існуючими велосипедними маршрутами з велодоріжками та спеціальною розміткою, проте цікавою вело подорож може бути і без будь-якої велоінфраструктури. Культурна, історична або мальовнича пам’ятка природи – наприклад, затоплений кар’єр чи кам’яні каскади – дістатися їх можна і ґрунтовими дорогами або навіть пішохідними тропами!

Відправитися в велотур можна самотужки, з друзями чи велоклубом – тут немає жодних правил, що вірно, а що ні. Можна скористатися вже прокладеними маршрутами або вигадати щось своє.

Почніть з легких маршрутів, щоб перевірити свою витривалість, а згодом переходьте на більш довгі, багатоденні маршрути. Але пам’ятайте, одного разу спробувавши велотуризм, вороття вже не буде, й кожного разу, коли з’явиться нагода, ви обиратимете саме велосипед!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *