Блакитні озера

веломаршрут Блакитні озераНеподалік села Балахівка, за 30 км від Олександрії можна знайти одні з найдивовижніших водойм нашого краю з унікально чистою водою – Блакитні озера, а серед них ще більш особливу локацію – Блакитне око.

Особливості веломаршруту

  • Відстань: 82,5 км
  • Дорожне покриття: асфальт 60%, грунт 40%
  • Висоти: ↑ 598, ↓ 606
  • Координати: 48.458725, 33.198692
  • Складність: середня
  • Маршрут: GPX

Балахівське заповідне урочище достатньо велике й займає площу в 318 га. Тут можна знайти щонайменше три великих озера та за десяток маленьких, серед яких і те саме Блакитне око.
Утворилися озера на місці кар’єрів бурого вугілля, де воно видобувалося відкритим способом. Затопляти їх почало ще в 60-х роках ХХ ст., коли під час проведення вибухових робіт раптом почала прибувати вода. Протистояти підземному джерелу не вийшло, й незабаром видобуток бурого вугілля припинили, а коли бруд осів, утворилася водойма з напрочуд чистою водою. Площа водного басейну озера склала аж 28,0 га.

Науковці припускають, що гірники розкопали підземне озеро, сформоване мільйони років тому на місці колишніх річок і струмків. Колись тут буяв прадавній ліс, де проживало безліч тварин – з цієї біомаси у утворилися поклади вугілля, які льодовик заховав під шаром ґрунту та каміння.

Кожне з блакитних озер по-своєму красиве – тутешні краєвиди не залишать байдужою жодну людину, а тому велоподорож сюди видасться напрочуд цікавою! Навколо озер ростуть маслини, сосни і клени, дички яблунь і груш, на півдні розкинувся цілий акацієвий ліс, тому велосипедистам краще прокладати маршрут на Балахівські озера з північного краю, через Новий Стародуб.

Зі схилів водойми сяють бірюзою, а зблизька можна безкінечно насолоджуватися прозорістю води. На думку фахівців, такий колір води, її прозорість та чистота пояснюється тим, що вона фільтрується через шари бурового вугілля й збагачується мінеральними елементами. До того ж через особливий хімічний склад вода ніколи не цвіте. Більш того, на берегах озер можна знайти блакитну й білу глину, яку використовують у косметичних та лікувальних цілях, а сама вода гарно позначається на стані суглобів – те, що треба після довгої велоподорожі!

Глибина головного Балахівського озера подекуди сягає 30 метрів. Пляжі тут глинисті та частково піщані. Загалом Балаховка є досить популярним місцем відпочинку, але завдяки великій кількості озер та довгій береговій лінії можна без проблем знайти затишне місце та побути на самоті з природою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *