Інгульська жила – геологічна пам’ятка природи місцевого значення, розташована на території Компаніївського району Кіровоградської області, на правому березі річки Інгул поблизу с. Інженерівка. Тут можна побачити вихід скельних порід висотою до 25 метрів і довжиною понад 100 метрів.
Це унікальне явище природи, яке має геологічне походження. Вона представляє собою масив магматичних порід, які вийшли на поверхню землі понад 200 мільйонів років тому. На даний момент Інгульська жила є найбільшим місцем в Україні, де представлені магматичні породи такого великого обсягу. Це дає можливість вивчати процеси, які здійснювалися на території України в далекому минулому, а також розуміти структуру нашої планети в цілому.
Особливості веломаршруту
- Відстань: 61 км.
- Дорожне покриття: грунт 55%, асфальт 45%
- Висоти: ↑ 519, ↓ 558
- Координати: 48.178182, 32.444398
- Складність: середня
- Маршрут: GPX
Інгульська жила має значний туристичний потенціал, оскільки природна краса та мальовничі пейзажі цього місця надзвичайно привабливі. Течія Інгулу тут то уповільнюється, то знову пришвидшується. Так само, як з’являються і скельні виходи – то на правому березі, то на лівому. Трохи далі – перекат, а через декілька хвилин веломаршруту на лівому березі можна побачити високу скелю-башту з прямовисними стінками. Одразу за нею є невеличка галявина і трохи крутий спуск до води.
Важливим елементом Інгульської жилі є наявність різних рудних відкладень – залізних, марганцевих, хромових та інших. Площа місцини – десь 2 га, а статус геологічної пам’ятки природи отриманий у 1989 році.