18 видів велосипедів – який обрати для подорожі?

111 1Головна причин, через яку придбання велосипеда буває складним, полягає в тому, що існує велика кількість різних типів велосипедів: гравійні, гірські, турінги, циклокроси, BMX, гібридні та багато інших.

Хоча все це може трохи заплутати, добра новина полягає в тому, що вся ця величезна різноманітність велосипедів означає, що там є велосипед, який ідеально підходить для ваших потреб – необхідно лише знайти його. Щоб зробити це, достатньо замислитися, як саме ви плануєте його використовувати та де їздити. Отже, спробуємо розібратися.

Дорожні велосипеди – Road Bikes

Як випливає з назви, такий велосипед призначений для їзди по дорозі або на інших твердих поверхнях. Він характеризується вузькими шинами та вигнутим вниз рулем-бараном.

Плюси: легкий, швидкий, гарно підходить для подорожей на великі відстані.

Мінуси: трохи складно їхати по бездоріжжю.

Гірські велосипеди – Mountain Bikes

Гірські велосипеди, або як їх ще називають – MTB, призначені для їзди по ґрунтових трасах і, як правило, мають підвіску, як на передній вилці, так і на передній і задній одночасно. Вони мають потужні та широкі шини для кращого зчеплення з дорогою.

Плюси: можна поїхати практично скрізь.

Мінуси: важчий за дорожній велосипед, поганий накат на асфальтованих покриттях.

Гібридні велосипеди

Гібрид – це суміш між дорожнім та гірським велосипедом. Він має шини, які можуть впоратися з різними рельєфами, як з асфальтним покриттям, так і з бездоріжжям. Характеризується вертикальним дизайном та плоским кермом (на нього не ставлять баран).

Плюси: вертикальна геометрія, шини, ніж може бути тротуар або гравій

Мінуси: трохи гірший накат по асфальту, може не впоратися зі складними ділянками бездоріжжя.

Крейсерські велосипеди – Cruiser Bikes

Досить дивна категорія велосипедів, яка між тим все ж існує. В Європі їх часто називають «пляжними крейсерами». Вони мають вертикальну геометрію й ідеально підходять для коротких, неквапливих поїздок по твердих доріжках або набережних, можуть доповнюватися кошиками.

Плюси: максимально вертикальна геометрія, що робить подорож максимально зручною.

Мінуси: важкий, погано підходить для пагорбів і великих відстаней.

Вантажні велосипеди – Cargo Bikes

Вантажні велосипеди призначені для невеликих подорожей, виїзду на пікнік з великою кількістю речей, які не вміщуються в рюкзак. З кожним роком втрачають свою популярність, програючи турінгам з продуманим байкпакінгом.

Плюси: гарно підходить для подорожей містом, виїзду на пікнік, перевозить багато речей.

Мінуси: важкі, не годяться для дальніх подорожей.

Міські велосипеди – City Bikes

Міські велосипеди призначені для швидкої поїздки по місту. Вони, як правило, розроблені не потребують якогось постійного обслуговування, й відрізняються довговічністю.

Плюси: гарна швидкість, низький рівень обслуговування, недорогий.

Мінуси: не призначені для подорожей на великі відстані.

Електричні велосипеди – E-Bikes

Такі велосипеди мають невеликий двигун, який може допомогти піднятися на пагорби або пришвидшити рух.

Плюси: полегшує подорож при пересуванні по трасам з великим підйомом.

Мінуси: важкий, не підходить для великих відстаней, велика вартість.

Циклокроси – Cyclocross Bikes

Велосипеди для циклокросу, або «крос-велосипеди», розроблені для особливого типу перегонів – так ви вже здогадалися – циклокросу. Це особливий тип гібридного велосипеда, який виглядає як дорожній велосипед, але має потужні шини, які можуть впоратися з їздою через бруд та по траві.

Плюси: спеціально розроблений для гонок на циклокросі, набагато швидший, ніж гірський велосипед.

Мінуси: не дуже універсальний.

Велосипеди BMX – BMX Bikes

BMX – це особлива дисципліна, що завоювала серця багатьох велосипедистів. Існує два різні типи велосипедів BMX – ті, що створені для перегонів на трасі, і ті, що призначені для трюків.

Плюси: чудово підходить для розвитку навичок їзді на велосипеді.

Мінуси: найкраще підходить для гонок на BMX або трюків, але не годиться для покатеньок містом і подорожей на великі відстані.

Гравели – Gravel Bikes

Це досить нова категорія велосипедів, популярність якої значно зросла за останні кілька років. Вони дещо схожі на велосипеди для циклокросу, але все ж призначені для їзди по бездоріжжю (гравію) на великі відстані. Вони чудово підходять для тих, хто хоче мандрувати лісовими стежками та відкривати для себе нові стежки.

Плюси: легко справляється зі змішаною місцевістю (траса, тротуар та бездоріжжя).

Мінуси: гірший накат, ніж у дорожнього велосипеду, не справляється з викликами бездоріжжя, як гірський велосипед.

Лежачі велосипеди – Recumbent Bikes

Ці велосипеди можна використовувати як сидячому, так і в лежачому положенні. Вони ідеально підходять для мандрівників, яким незручно на традиційному велосипеді через проблеми з колінами, спиною або стегнами.

Плюси: більш ергономічна позиція, хороша альтернатива традиційному велосипеду.

Мінуси: оскільки велосипед низько приземлений, важче контролювати дорожній рух.

Парні велосипеди – Tandem Bikes

Велосипед на двох! Якщо ви любите їздити зі своїм знайомим або другом, тандемний велосипед може стати чудовим способом для проведення часу! Вони бувають різних підтипів: тандеми гірських велосипедів, тандеми дорожніх велосипедів, тандеми крейсерів тощо.

Плюси: весело, гарно підходить для пар, які хочуть їздити разом з однаковою швидкістю.

Мінуси: завжди потрібно, щоб хтось катався з вами!

Трекові велосипеди – Track Bikes

Ці велосипеди дуже схожі на дорожні велосипеди, але спеціально розроблені для їзди на велодромі. Вони мають єдину фіксовану передачу і не мають гальм. Якщо у вашому місті є велодром і ви зацікавлені в швидких перегонах, це може бути надзвичайно крутий вид спорту!

Плюси: швидкий, аеродинамічний, ідеальний для використання на велодромі.

Мінуси: не універсальний.

Туристичні велосипеди – Touring Bikes

Хочете поїхати у подорож за місто? Відправитися через всю країну? Турінг – це ідеальний спосіб зробити це з максимальним комфортом! Ці велосипеди створені для того, щоб їх було зручно використовувати у великих багатоденних подорожах. Можуть бути доповнені переднім та заднім багажником, кейджами на передній вилці, великою сумкою всередині рамного трикутника.

Плюси: зручна геометрія, багато бонок, багажники.

Мінуси: менша аеродинамічність, важчий, ніж традиційний дорожній велосипед.

Fat Bikes

Якщо ви хочете їздити на велосипеді по снігу, фет-байк – це чудовий спосіб зробити це. Надзвичайно широкі шини на цих велосипедах дозволяють без перешкод пересуватися по снігу або по піску.

Плюси: дозволяє їздити по снігу або піску – місцях, де інші велосипеди просто не можуть їхати.

Мінуси: важкий, має повільне кочення по тротуару.

Складні велосипеди – Folding Bikes

Складні велосипеди тим і відрізняються, що їх можна скласти. Це необхідно для зручності транспортування. Це робить їх ідеальними для використання разом з автомобілем, їх можна складати та перевозити в метро чи іншому громадському транспорті.

Плюси: легко транспортується та зберігається.

Мінуси: геометрія рами може бути трохи незручною, підходять лише для використання на невеликі відстані – зазвичай велодоріжками міста.

Велосипеди для тріатлону – Triathlon Bikes

Такі велосипеди дуже схожі на традиційний дорожній велосипед, але мають кілька ключових відмінностей. Геометрія у них більш агресивна, змушуючи вершника приймати більш аеродинамічне, підтягнуте положення. Кермо має розширення, що забезпечує більш зручний хват для швидкого пересування. Нарешті, велосипед може мати й інші функції, такі як аероколеса та інтегровані гальма. Швидкість тут – понад усе!

Плюси: аеродинамічний та швидкий.

Мінуси: не підходить для щоденної їзди, агресивна геометрія може бути незручною.

Хендбайки – Handbikes

Схожі на лежачий велосипед, але розроблені для того, щоб крутити педалі руками, а не ногами. Ці велосипеди ідеально підходять для тих, хто з якихось причин не може використовувати звичайні моделі. Наприклад, має травму ніг.

Плюси: комфортна позиція для їзди, хороша альтернатива традиційному велосипеду для людей з болями в колінах або з обмеженими можливостями ніг.

Мінуси: низька до землі конструкція ускладнює видимість на дорозі.

Найкраще для: дам з проблемами коліна або іншими вадами ніг.

То який ровер вам сподобався більш за все?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *