Як кататися по снігу

555Коли справа доходить до зимового катання, у світі велоспорту є відома приказка: поганої погоди не буває, є погане спорядження. Отож – перевдягаємося та гайда на покатеньки!

Якщо ви ніколи раніше не каталися взимку, перший виїзд може збентежити. Проте не все так страшно, як здається на перший погляд. Головне – вдягтися в одежу з декількох шарів. Саме це має вирішальне значення для збереження тепла тіла, збереження сухості і забезпечення мобільності в холодну погоду.

Оскільки всі акліматизуються до холоду з різною швидкістю, деяким райдерам знадобиться більше шарів одягу, ніж іншим – залежно від сезону і очікуваного рівня навантаження.

У вас має бути базовий шар – термобілизна – щоб було тепло та сухо. Обирайте футболки з довгими рукавами, всмоктуючі вологу, оскільки на цьому шарі може легко накопичуватися піт, що зробить зовнішні шари неефективними. По можливості уникайте бавовни.

Зовнішні шари мають бути теплими і вітрозахисними. Вітер значно знижує температуру. Якщо ви отримаєте щось з вітрозахисним ефектом, це дасть можливість зменшити кількість нижніх шарів – светрів та жилеток. Іноді вітрозахисні тканини також водонепроникні, що буде додатковою перевагою.

Контрольний список для зимової покатеньки

Прогляньте цей контрольний список і подивіться, чи готові ви до зимової покатеньки:

  • Базові шари (довга білизна, термобілизна).
  • Водонепроникна куртка і штани, що не продуваються.
  • Рукавички, утеплені шкарпетки, бахіли або утеплене взуття.
  • Захист обличчя і очей в дуже холодні снігові дні.
  • Правильно накачані шини.
  • Змащений ланцюг.
  • Світло для додаткової видимості.
  • Позитивний настрій.

Що ще треба знати

Холоди найгірше позначаються на кінцівках, тому, навіть якщо це коштуватиме вам додаткових витрат, придбайте пару міцних водонепроникних рукавичок, які захистять вас від вітру. Якщо ви одягнулися в усі шари, але ваші руки і ноги недостатньо захищені, покатенька буде не дуже приємною.

Вдягніть вовняні шкарпетки і міцні бахіли, які можна купити у більшості спортивних магазинів. Деякі компанії також пропонують спеціальне велосипедне взуття для зими – воно досить дороге, але дає необхідний комфорт.

Холод може сильно позначитися на обличчі і голові, де може бути втрачено багато тепла. Холодне повітря звужує дихальні шляхи, що ускладнює їзду, тому захист обличчя і носа маскою допоможе вам дихати. Хороша балаклава впорається з усіма проблемами, хоча іноді можна обійтися і звичайним шарфом.

Для катання при низьких температурах вам також може знадобитися пара снігових очок. Ви можете виглядати як персонаж з фільму про Джеймса Бонда, але вони дійсно ефективно захищають очі від засліплюючого вітру і снігу.

Підготуйте ровер!

З сіллю, снігом і суворими температурами взимку на велосипеді може бути важко. Віднесіть його в магазин для швидкого налаштування перед настанням зими або, якщо вмієте, зробіть все самі.

Якщо ви збираєтеся кататися по снігу (що може бути веселіше!), оснастіть свій велосипед всепогодними шинами з протектором, щоб виштовхувати сніг і воду назовні. Деякі горбкуваті шини можуть збирати сніг і лід, роблячи поїздку такою ж нестабільною, як при їзді по снігу на сліках.

Хоча це не обов’язково, встановлення крил на велосипед може допомогти вам і вашому велосипеду залишатися в чистоті. Любителям нічних покатеньок треба встановити передні і задні блималки. Взимку дні коротші, і видимість може бути низькою. Переконайтеся, що інші вас бачать.

Після кожної поїздки, якщо ви їхали по снігу або сльоті, протирайте велосипед, особливо троси і ланцюг. Також зверніть особливу увагу на диски. Бруд швидко накопичується в зимову погоду, і якщо його не прибрати, він може зношувати гальмівні колодки і пошкодити диски.

Змащуйте ланцюг водовідштовхувальним мастилом, яке запобіжить ушкодженню ланцюга і зубчастих коліс.

Під час зимової покатеньки, коли тільки-тільки випав сніг, є щось магічне. Хоча вам треба згаяти деякий час, щоб зупинитися і повернути, велика частина навколишнього шуму і трафіку поглинається м’яким сніжком. Крім того, пересування зимовими дорогами добре розвиває навички!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *